Закрити

Интерьерные и фасадные краски TRIORA

Горяча лінія 0-(800)-50-18-31
Вимкни Триору
8 009 просмотров
Середа, 13 Червня 2018

Як я обирав фарбу

Gavrilenko

Одного разу простий вибір фарби повністю перевернув моє розуміння ремонтних робіт. Я був здивований і вражений тим, як мало ми знаємо про фарби і як багато переваг втрачаємо через це. Але… почну свою історію із самого початку.

Квартирна криза

Потреба ремонту квартири поставала переді мною поступово, складаючись із абсолютно випадкових подій. Якось я впустив ручку на підлогу, а коли підніймав, побачив, що на місці робочого крісла вже помітно потерся лінолеум. Стіна у спальні двічі на день нагадувала, як раз я збирався по-панськи попити каву в ліжку. А нещодавно, насолоджуючись сонячним днем, я помітив, що шпалери проти вікна потьмяніли і виглядають вже не так ефектно, як 7 років тому. Так, квартира нежонатого чоловіка потроху вратчала свій шарм. Підійшов час косметичного ремонту. І новий ремонт я вирішив повністю зав’язати на фарбі.

Попередній план здавався мені простим: пофарбувати стіни та стелі і покласти на підлогу ламінат. Мені здавалося, що це достатньо просто, тож я вирішив зробити ремонт власноруч. Як-ніяк, чоловік. І нехай будинок ще не будував, то відремонтувати його просто зобов’язаний. Тим більше, що досвід фарбування парканів у мене вже був, а всезнаючий ютуб завжди готовий допомогти із будь-якими питаннями щодо самої роботи.

Фарбу обрати – не поле перейти

Швидко замірявши периметр кімнати, я поїхав у гіпермаркет, обирати собі фарбу. До речі, якщо ви раніше не звертали увагу, ряди лакофарбових матеріалів там просто нескінченні. І якщо серед сотень банок машинного масла я можу швидко зорієнтуватися, то серед сотень банок фарби, якщо чесно, просто розгубився.

Перший капітальний ремонт у квартирі робила наймана бригада. І хоч я й був присутній при закупівлі матеріалів, по суті, цікавила мене лише їхня вартість. Зараз же перед величезним вибором навіть вартість відійшла на другий план. Відпочатку мені здавалося, що фарби усього 2 – для інтер’єрів і для фасадів, для будинку і для вулиці. Аж ніяк! Для спалень та віталень, для віталень, для стель, інтер’єрна матова, глибокаматова, шовковиста… Яка із них мені потрібна? Одразу зізнаюся, этикетки не особливо допомагали мені. На кожній вказувалося, що фарба придатна для житлових приміщень. Але чому в одного виробника п’ять на перший погляд однакових фарб, я так і не зрозумів. Із діловим виглядом я тагав туди-сюди банки, доки не з’явився ВІН. Друзі, я завжди глибоко поважав професіоналізм у будь-якій сфері діяльності. Але цей консультант просто підкорив мене своєю прискіпливістю. Спробую відтворити наш просвітницький діалог.

– Де ви плануєте ремонт?

– У вітальні та спальні.

– Давайте поговоримо про кожну кімнату окремо. Що будете фарбувати у вітальні? Стіни, стелю?

– І те, і те.

– Як ви вважаєте, є ризик, що стіни у вітальні забрудняться?

– Авжеж! У мене й у спальні забруднюються! Я випадково вимазав стіни кавою і, хоча шпалери й милися, пляма на них залишилася все одно.

– Буває). Значить, потрібно обирати фарби високої зносостійкості.

– А що це таке, зносостійкість?

– Це ступінь міцності покриття, яке виходить на стіні. Якщо рівень високий, значить, фарба витримує будь-які умови експлуатації, її не можна пошкодити, вона не псується від вологи та холоду, а якщо раптом знову розіллєте каву, можна швидко стерти її зі стіни.

– Супер! Так! Я хочу таку фарбу скрізь! (Ну, мало що може ще трапитися у квартирі нежонатого чоловіка.)

– Добре. Це питання ми вирішили. А як щодо блиску? Ви хочете, щоб стіни були матові або з легким блиском?

– Еммм … А у чому різниця?

– У фарби із блиском та матової фарби різні властивості. На блискучих поверхнях краще видно колір, яскравіше. Вони легше миются і не так забруднюються. Саме покриття виходить гладким, бруд просто не вбирається в нього. А коли миєте стіни фарба не втрачає свій вигляд.

А ось матові фарби більш пористі, активніше вбирають бруд. Якщо раз розіллєте каву, то пляму, звісно, вимити можна. Але якщо поверхня забруднюється регулярно, наприклад, як це відбувається у кухні, то красиве маткове покриття від миття просто стирається. А ще матові фарби приховують дрібні нерівності на поверхні. І якщо у вас не надто якісно поштукатурена стіна, матова фарба приховує усі недоліки. Вони красиво виглядають, стіни здаються оксамитовими, тактильно дуже приємні.

Скажу вам чесно, я його не просто слухав, а вчувався. І зрозумів, що ще ні разу не розглядав фарбу так детально, з урахуванням усієї її практичності.

Ось що із усього цього я зрозумів:

А.) Що я катастрофічно мало знав про фарби до цього і купував просто те, що мені давали в магазині, коли я просив якісний матеріал пофарбувати щось.

Б.) Усі недоліки на стінках можна прикрити візуально за допомогою матової фарби. Йдеться, звісно, не про дірки від старих цвяхів, а про нерівності стін, які іноді важко приховати. Тут матова фарба буде вашим найкращим спільником. А ще вона ідеальна для тих, хто лінується шпаклювати і вишліфовувати поверхню до стану скла. Тобто, саме для мене.

В.) Глянцеву фарбу можна мити майже так само, як кахлі. До речі, всезнаючий консультант сказав мені, що деякі фарби, типу Тріори напівматової, були зроблені так, щоб створити кахлю гідну конкуренцію. Її хоч мой, хоть поливай – жодних проблем із покриттям не буде.

Усі ці висновки я негайно розповів консультанту. І виявилося, що практично кожен із покупців обирає матеріал, навіть не замислюючись про його ключові властивості. Ми беремо колір, бренд, красиву банку, просто те, що колись брали сусіди. Але насправді фарба підбирається індивідуально, для конкретного приміщення. Не факт, що те, що підійшло вам для спальні, буде доречним на сусідській кухні.

Що розповів про фарби досвідчений консультант?

Я зібрав усе це у такі підпункти:

Кожна фарба призначена для застосування у певних умовах:

  • на вулиці,
  • у приміщенні,
  • у сухому приміщенні, що опалюється (житлові кімнати),
  • у сирому приміщенні, яке не опалюється (літня кухня),
  • у сирому приміщенні (ванна кімната).

Якщо обирати фарбу не за умовами приміщення, скоріш за все, вона швидко облізе. Якщо ви сумніваєтеся, краще взяти матеріал більш міцний і стійкий до зовнішніх впливів. Єдине виключення – це стелі. Ці поверхні найменше задіяні в житлі, тому для них підходить фарба із мінімальною стійкістю. Мені порадили ультрабілу фарбу Тріора. Доречі, у неї є спеціальні добавки у складі, що відбивають світло. Через це поверхня виходить взагалі супер білого кольору.

Немає фарби, конкретно створеної для кожної кімнати. Те приміщення, які вказане на наклейках, – це як орієнтир для споживачів. Якщо написано, що фарба підходить для спальні, просто аналізуйте, яке приміщення ви використовуєте так само.

Фарби можуть візуально приховати усі дрібні дефекти на поверхні, як матові, або, навпаки, підкреслювати їх, як глянцеві. Реально оцініть власні стіни та зрозумійте, що вам потрібне. Для рельєфного малюнку краще підійде глянсова, а от матова підходить для рівних стін.

У приміщенні можна використовувати фасадні фарби. Так, це важливо знати. Наприклад, у спальні я зрозумів, що не хочу боротися із кривизною стін, і глянцева фарба мені не підійде. Матова фасадна – її гідна альтернатива. Цей матеріал зроблений із урахуванням різноманітних жартів природи, тож моя невинна розлита кава – дрібниці для неї. А от підготувати стіни можна без особливих зусиль.

Висновки вже досвідченого покупця

Тож, друзі, хочу підбити підсумок своєї маленької ремонтної пригоди. Тепер я точно знаю, як правильно обрати собі фарбу в будинок. Достатньо задати 4 ключові питання:

  1. Для чого мені потрібна ця фарба: стеля або стіна?
  2. У якій кімнаті я робитиму ремонт? (спальня, кухня, ванна кімната і.т.д.)
  3. Чи буду я коли-небудь мити стіни?
  4. Мені потрібна фарба матова або із блиском?

Кожна відповідь допомагає виділити необхідні нам властивості фарб, уникати помилок і несподіваних сюрпризів поганого нанесення. Із особистого досвіду я зрозумів, що на будь-яку комбінацію відповідей можна знайти відповідний матеріал.

В остаточному підсумку я купив фасадну фарбу Тріора для спальні (!) та напівматову для вітальні, затонував їх у колорстудії у благородні кольори і успішно пофарбував стіни будинку валиком.

Тож, я зараз і ремонтний теоретик, і непоганий практик. Відремонтувати стіни у мене вийшло досить непогано. Моя оновлена квартира мені до вподоби. І так, тепер я точно знаю, що моїм стінам зараз нічого не страшно – хоч кота зводь, хоч одружуйся! 😉

Сподобалась стаття?
Комментарі
preloader